[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Marcus, marc_a, almont2001  
Forum » LGBT Themed Movies » Movies with Greek Subtitles - Ταινιες με Ελληνικούς Υπότιτλους » In the Grayscale (2015) (English Hardcoded & Soft)
In the Grayscale (2015)
MarcusDate: Friday, 2015-11-06, 4:11 AM | Message # 1
Generalissimo
Group: Administrators
Messages: 1607
Reputation: 7
Status: Offline


Bruno is an architect who has a perfect life: A nice family and a good job. Anyway, Bruno has a deep sense of unease. He decides to leave his
wife to be alone and have time to find him self. A business man offers
him to build an iconic landmark in Santiago city. Motivated by this
professional challenge, Bruno feels he can find a twist in his life by a
vocational route. He start working with a young history teacher named
Fer (29) who is agile, energetic, captivating and gay. Starts between
them an unexpected and intense romance. At this point he must decide his
path. The biggest learning: simplicity is the best way to get up again.



With English Subtitles Here

Available to users only
 
yianangDate: Saturday, 2015-11-07, 4:25 AM | Message # 2
Lieutenant general
Group: VIP
Messages: 669
Reputation: 2
Status: Offline
Thanks Marcus! This has great reviews and also looks very sexy.
 
almont2001Date: Thursday, 2015-11-19, 3:39 PM | Message # 3
Lieutenant
Group: Moderators
Messages: 35
Reputation: 1
Status: Offline
Για κάποιους ανθρώπους τα πράγματα είναι απλά. Είσαι gay ή straight.
Άσπρο ή Μαύρο.
Υπάρχουν όμως και πολλοί άλλοι, που βρίσκονται στο ενδιάμεσο, σε μια
μεγάλη Γκρίζα περιοχή που τα πράγματα δεν είναι τόσο ξεκάθαρα.
Όπως και ο Μπρούνο σε αυτή την ταινία....
Τα πράγματα γίνονται ακόμη πιιο δύσκολα, όταν είσαι ήδη παντρεμένος με οικογένεια...

Ελληνικοί Υπότιτλοι: kendo

Online με Ελληνικούς υπότιτλους ΕΔΩ

Available to users only
 
yianangDate: Friday, 2015-11-20, 2:47 AM | Message # 4
Lieutenant general
Group: VIP
Messages: 669
Reputation: 2
Status: Offline
Thanks a lot almont2001! A very pleasant surprise.
 
dannielatrDate: Sunday, 2015-11-22, 10:51 PM | Message # 5
Lieutenant
Group: Checked
Messages: 32
Reputation: 1
Status: Offline
Txsssssssssssss ok
 
kinaidosDate: Sunday, 2016-10-02, 2:54 AM | Message # 6
Sergeant
Group: VIP
Messages: 17
Reputation: 0
Status: Offline
Μια ταινία ανάλογη με αυτήν είναι η  Freier Fall (2013), το θέμα της ταινίας μπορεί να το έχουμε ζήσει όλοι μας λίγο πολύ, μπορεί όχι με παντρεμένο πόσο μάλλον και με παιδιά, αλλά τουλάχιστον με κάποιον ο οποίος λοξοδρομεί από την "ευθεία" του. Το κοκο <(---εδώ έπρεπε να γράψω κακό, αλλά το μυαλό μου θα ήταν αλλού, υποσυνείδητα βέβαια), το κακό λοιπόν είναι ότι αυτοί που έχουν ξεκαθαρίσει από ποια μεριά της γραμμής θα είναι και τα δυο πόδια τους, ενώ παρασύρονται σε αυτήν την γκρίζα περιοχή που αναφέρεται εδώ στην περιγραφή, αφήνονται γιατί κατά βάθος πιστεύουν ότι αυτοί θα βγάλουν τον άλλον από την γκρίζα περιοχή και όλο αυτό ενισχύεται συνήθως από τον γκριζαρισμένο, που θα λέει το πόσο καλά αισθάνεται μαζί τους, ότι μάλλον (προσοχή στο μάλλον) τελικά βρήκε τα πατήματα του χάρη σε αυτούς! κι όταν πέφτει η κατραπακιά εντελώς ξαφνικά "συγνώμη άλλα δεν μπορώ να το νικήσω... είσαι πολύ κάλος, σε αγαπάω πραγματικά, περάσαμε πολύ καλά, άλλα..." τότε τρέχα να μαζέψεις τα αμάζευτα. 

Σίγουρα είναι μια δύσκολη κατάσταση και σέβομαι την δυσκολία τους να αποφασίσουν για την ζωή τους (οι γκριζαρισμένοι). Το να αποδεχτώ την φυσιολογικότητα μου ως γκέι, που δεν ήταν και επιλογή μου, δεν ήταν κάτι εύκολο, όχι τόσο προσωπικά μέσα μου, αλλά για τον περίγυρο, το να κρατήσω όμως την ψυχική μου ισορροπία σε τάξη είναι επιλογή μου. Ναι, θα στηρίξω κάποιον που η ζωή του είναι στην γκρίζα περιοχή, αλλά σαν φίλος, ναι, θα περάσω κάποιες στιγμές καλές μαζί, εάν αυτό εκείνη τη στιγμή με γεμίζει... άλλα όχι, δεν θα με παρασύρει σε καμιά γκρίζα ζώνη.

το άσχετο: 7+ χρόνια πριν, 2 χρόνια επέτειος, επιλογή τοποθεσία για τη γιορτή η παραλία Κατερίνης, σχέδια για τις διακοπές, μπλα μπλα μπλα, ανταλλαγή δώρων... η ατμόσφαιρα από το πρωί μυρίζει μπαρούτη, το νιώθεις άλλα το δικαιολογείς... και το καλύτερο "δώρο" έρχεται όταν η μέρα φεύγει! και όχι, δεν ήταν ο Γιάννης ο περπατητής... μάλλον ΝΑΙ! ο περπατητής ήταν, αλλά δεν ερχόταν, έφευγε...
 
Forum » LGBT Themed Movies » Movies with Greek Subtitles - Ταινιες με Ελληνικούς Υπότιτλους » In the Grayscale (2015) (English Hardcoded & Soft)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Website Builder Templates. uCoz. Copyright MyCorp © 2024 Gay Culture